PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 15 - im. JANA KOCHANOWSKIEGO

ul. Karola Szymanowskiego 19

47-206 Kędzierzyn-Koźle

tel/fax: 77 482 36 72

Nasza szkoła tętni życiem. Sprzyja temu:

Życzliwa i twórcza atmosfera szkoły połączona z wysokim poziomem wymagań wobec wychowanków;

Wykwalifikowana kadra pedagogiczna;

• Intensywnie wdrażana technologia informacyjno-komunikacyjna w pracy dydaktyczno – wychowawczej – dziennik elektroniczny. Marzeniem jest unowocześnienie infrastruktury: projektorów, tablic;

uczestnictwo w ogólnopolskim, systemowym projekcie MEN, realizowanym w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” (zdjęcie w załączeniu)

teatrzyk szkolny „Za kurtyną” - przedstawienia prezentowane dla środowiska szkolnego i lokalnego;

wyjątkowa troska o bezpieczeństwo uczniów (monitoring wewnętrzny i zewnętrzny);

oferta edukacyjna dająca możliwość rozwijania swoich zdolności i umiejętności. Naszą misją jest, by kształtować ludzi twórczych, odpowiedzialnych, komunikatywnych i asertywnych. Współpracujemy ściśle      z rodzicami i instytucjami wspierającymi działania szkoły.

Mamy dobre relacje z samorządem lokalnym, który wspomaga placówkę w jej działaniach na rzecz kształcenia i wychowania.

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 15 - im. JANA KOCHANOWSKIEGO

ul. Karola Szymanowskiego 19, 47-206 Kędzierzyn-Koźle

tel/fax: 77 482 36 72

Jesteśmy dla naszych uczniów – dla tych ambitnych, zdolnych, odpowiedzialnych, ale też dla tych niesfornych, mających problemy. Ich wszystkich chcemy przygotować do dalszej nauki i dorosłego życia     w XXI wieku. Zapewniamy uczniom przyjazną atmosferę i optymalne warunki do harmonijnego, wszechstronnego rozwoju, do zdobywania wiedzy i umiejętności, dobrego startu do dalszej edukacji, do życia we współczesnym świecie.

Uczestnictwo w wielu konkursach szkolnych i poza szkolnych daje szanse na osiąganie sukcesów. M.in.:

Konkurs „Młody All – Chemik” na najciekawsze doświadczenie, organizowany przez Klaster Chemii Specjalistycznej Chem – Ster - uczniowie zdobyli II miejsce przedstawiając film dotyczący zastosowania chemii w codziennym życiu w epoce renesansu.

Uczennica PG wygrała Halowe Mistrzostwa Polski w jeździectwie w kategorii juniorów.

• Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele (RUN) zaangażowani w projekty regionalne: "Żabieniec, Port, Kłodnica – sercu bliska dzielnica", „Z 15 – ki w świat czyli jak osiągnąć sukces”.

Chcielibyśmy, aby każdy młody człowiek należący do społeczności szkolnej Publicznego Gimnazjum nr 2 mógł powiedzieć: „Świadomie wybrałem naukę w tej placówce, bo jest tu wysoki poziom nauczania, a nauczyciele zawsze mają dla nas czas”