Źródło: Wodniacki Klub Sportowy AQUA Active

LINK DO ARTYKUŁU

Drodzy Rodzice.

Wzorem lat ubiegłych serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci oraz młodzież do udziału w 8 edycji biegu „GAZ-SYSTEM na piątkę!” organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu. Tegoroczny bieg odbędzie się 18 września trasą taką jak poprzednio, ale…. Biegniemy w przeciwnym kierunku. Obowiązuje limit uczestników.

Uwaga! Udział w biegu jest bezpłatny!

Każde dziecko, które ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal.

Szczegóły: http://www.mosirkk.pl/imprezy/pozostale-imprezy/gaz-system-na-piatke

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW na rok szkolny 2022/2023

Wykaz podręczników znajduje się również w MENU pod cytatem

W piątek 24 czerwca uroczyście zakończyliśmy kolejny rok szkolny.

Uczniowie, nauczyciele i rodzice tradycyjnie już z takiej okazji zgromadzili się na boisku szkolnym..

Najpierw nastąpiło przywitanie pocztu sztandarowego i odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie do wszystkich zgromadzonych - w uroczystym przemówieniu- zwróciła się Pani Dyrektor Lidia Stanisławska.      W dalszej kolejności wychowawcy wraz z Panią Dyrektor i z Panią Wicedyrektor Katarzyną Czaplą wręczali najlepszym uczniom tarcze wzorowego ucznia (klasy I-III), świadectwa z wyróżnieniem i nagrody. Nagrody trafiły do wolontariuszy, wzorowych Świetliczaków oraz do klas, które wzięły udział w akcji PCK „Gorączka złota”.

Na koniec wszyscy rozeszli się do sal lekcyjnych. Tam wychowawcy wręczyli pozostałym uczniom świadectwa oraz różne inne nagrody i dyplomy.

A potem były pożegnania - szczęśliwych wakacji i do września!

Zapraszamy do galerii

23 czerwca br. odbyło się w naszej szkole uroczyste pożegnanie klas VIII. Absolwenci zaprezentowali poloneza w dwóch odsłonach. Najpierw zatańczyła klasa VIII a, potem VIII b. Oba układy były inne, a figury wyszukane. Młodzież przygotowała Pani Ewelina Sotel.

Część oficjalną wypełniły przemówienia Pani Dyrektor Lidii Stanisławskiej oraz Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Nowaka. Następnie ogłoszono decyzję Kapituły odnośnie przyznania Nagrody Absolwenta Roku. Dostał  nią Maciej Panasiewicz utalentowany pianista, laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego,  finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego oraz zdobywca tytułu Prymusa Opolszczyzny.  W tym roku Kapituła przyznała dodatkowo inne wyróżnienie – Osobowości Roku. Została nią Ewa Loch laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, uczestniczka wielu konkursów chemicznych i polonistycznych.

Później przyszedł czas na rozdanie świadectw z wyróżnieniem oraz gratulacje i podziękowania dla rodziców. Tę część poprowadziły wychowawczynie obu klas: Pani Patrycja Zbirug i Pani Agnieszka Torschmied. Następnie uczniowie podziękowali nauczycielom za trud włożony w ich edukację i wychowanie.

Na zakończenie głos zabrali: Przewodniczący Samorządu Szkolnego –Paweł Jurek oraz przedstawicielka klas VII –Kinga Baron. Uroczystość zamknął minirecital Macieja Panasiewicza.

W przerwie rodzice i nauczyciele mieli możliwość obejrzeć krótki filmik przygotowany przez klasę 8a, którego montaż wykonała Weronika Baron.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, w której uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje talenty komediowe. Młodzież pokazała w krzywym zwierciadle  rzeczywistość szkolną tu i teraz oraz tę sprzed 30 lat. Część artystyczną przygotowała Pani Elżbieta Jemioła. Całość uwieńczyła belgijka-taniec, który zjednoczył tego dnia prawie wszystkich absolwentów.

Zapraszamy do galerii:

GALERIA nr 1

GALERIA nr 2

Uczy się w VI klasie. Jest wzorową uczennicą i osiąga bardzo dobre wyniki w nauce. W tym roku szkolnym została już laureatką Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego  Odpoczywaj na wsi. Kilka dni temu zdobyła II miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym Co mnie otacza? Czyli bioróżnorodność mojej okolicy zorganizowanym przez MBP w Kędzierzynie-Koźlu. Ale to nie koniec sukcesów...

Swoją siłę i odwagę pokazała jeszcze w zmaganiach sportowych, które zaprowadziły ją do zwycięstwa. W swojej kategorii wiekowej zdobyła złoto w tegorocznym Biegu Koziołków. W czerwcowych Mistrzostwach Opolszczyzny w Kajakarstwie Maja dwukrotnie stanęła na podium: w osadzie uplasowała się na I miejscu, indywidualnie była II.

Maju, gratulujemy tak pięknych sukcesów! Jesteśmy dumni i cieszymy się, że rozsławiasz imię naszej szkoły.