Start
„KŁODNICKIE MIKROFONY” 2022 za nami...
„Śpiewać każdy może, trochę lepiej, lub trochę gorzej...” - słowami znanej piosenki rozpoczął się w naszej szkole V Powiatowy Konkurs Piosenki Aktorskiej „Kłodnickie Mikrofony”, który powrócił po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.
Od razu trzeba podkreślić, że wszyscy wykonawcy – a było ich 72 - zaprezentowali wysokie umiejętności wokalne i dlatego otrzymali pamiątkowe medale. Jednak najważniejszym kryterium w ocenie występu była interpretacja utworu oraz przekazane emocje. Jurorzy nie mieli łatwego zadania, ale po długich obradach udało się wyłonić laureatów w kilku kategoriach oraz przyznać nagrodę główną.
W tym roku do prac jurorskich zaproszenia przyjęli:
- pan Wojciech Jagiełło - Zastępca Prezydenta Miasta Kędzierzyn- Koźle,
- pan Piotr Gabrysz- Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury;
- pani Hanna Białas - przedstawicielka MOK oraz radna miejska;
- pani Dorota Tomala - przewodnicząca Rady Osiedla Kłodnica;
- pani Marta Kościukiewicz - Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 17;
- pani Kamila Gruszkiewicz-Bilińska - przedstawicielka MBP oddział w Kłodnicy oraz
- pani Lidia Stanisławska - Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15
Oto laureaci i zdobywcy statuetek:
Lena Szyszko z PSP w Cisku, Jarosława Kusiaka z PSP 9, Kamil Nazar z PSP 15, Zuzanna Kocem z ZSP w Reńskiej Wsi, Maja Kobus z PSP 16, Miriam Elbin z ZSP w Landzmierzu, Julia Skwierczyńska z PSP 12, Julia Kusz z ZSP w Cisowej, Olivia Lach z PSP 15, Julia Hrabka z PSP w Cisku, Teatr Za Kurtyną z PSP 15, duety: Natalia Regieńczuk i Nicole Sietczyńska z PSP 12, Emilia Grzesista i Kaja Nazar oraz Nikola Kita i Julia Motyka z PSP 15 , zespół Takt z PSP 9 oraz Paulina i Jej Zespół z PSP 15.
GRAD PRIX otrzymała Antonina Miraszewszka z PSP 9
Wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok!
Organizatorki: Hanna Jagielska i Elżbieta Giżyńska
Zapraszamy do galerii
LINK DO STRONY: Kędzierzyn - Koźle NASZE MIASTO
ROZŚPIEWANY MAJ
Tuż przed naszym konkursem KŁODNICKIE MIKROFONY, 19 maja w DK „Chemik” odbył się Przegląd Piosenki Wszelakiej MAJOWE NASTROJE. Wzięły w nim udział także uczennice naszej szkoły: Zuzanna Leśniewska z kl. 3b, Nikola Kita i Julia Motyka z kl.4a, Olivia Lach, Emilia Grzesista i Kaja Nazar z kl. 4b oraz Paulina Hariasz z kl.5a. Wszystkie pięknie się zaprezentowały i chociaż nie zdobyły głównych nagród, to zdobyły cenne doświadczenie przed kolejnym konkursem, tym razem piosenki aktorskiej.... Trzymamy kciuki!
E.G.
KONKURS „MOJA MAMA...MÓJ TATA...”
Ogłaszamy konkurs plastyczny na najpiękniejszy obraz rodziców
prace prosimy składać do 27 maja
w pokoju nauczycielskim. Atrakcyjne nagrody czekają.
Zapraszamy!
Podziękowania
Podziękowaniem Pana Andrzeja Buły, Marszałka Województwa Opolskiego, za zgłoszenie naszej szkoły do udziału w projekcie „Mamy rady na odpady - kampania edukacyjna na terenie województwa opolskiego”.
„Integracyjny Mityng Lekkoatletyczny”
W środę 18.05 uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego wzięli udział w Integracyjnym Mityngu Lekkoatletycznym rywalizując z uczniami w swoich kategoriach wiekowych w dyscyplinach takich jak skok w dal, pchnięcie kulą, bieg na 100 oraz 400 metrów zdobywając świetne wyniki, które wywołały uśmiech na twarzach zawodników oraz co widać na zdjęciach miejsca na podium wraz z medalami oraz wyróżnieniami. Dziękujemy za ambicje, którą pokazaliście oraz ducha sportowej rywalizacji.
Zapraszamy do galerii
OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTY Z OPERRONEM 2022
12 maja klasy trzecie pisały swój pierwszy ważny egzamin, mieli możliwości sprawdzić swoje umiejętności z zakresu edukacji polonistycznej i matematycznej.
Zanim uczniowie przystąpili do pracy z arkuszem, obejrzeli film relaksacyjny, w czasie którego bohater - Bratek, zaproponował dzieciom ciekawe ćwiczenia na rozluźnienie atmosfery i wprowadził w nastrój sprzyjający efektywnej pracy.
Zapraszamy do galerii
Wokół stawu
To tytuł warsztatów przyrodniczych, w których udział wzięli uczniowie klasy 5a i 4b. Ciekawe zajęcia dotyczące fauny i flory wodnych i nadwodnych okolic przygotował Ośrodek Zarybieniowych POLIWODA. Nasi uczniowie dowiedzieli się dlaczego pstrąg tęczowy nazywa się tęczowym, mieli możliwość podziwiać jesiotry, zobaczyć cykl rozwoju karpia od ikry po maleńki narybek. Punktem kulminacyjnym naszej wyprawy były jednak warsztaty kulinarne. Dzieci, pod czujnym okiem, zawodowego kucharza, samodzielnie przygotowywały burgery rybne 🐟 Piętnastkowicze kroili warzywa, mielili tuszki z karpia, smakowali, doprawiali, a nawet przygotowali domowy majonez. Było naprawdę smakowicie 😋 Znalazł się też czas na wspólne posiedzenie na trawie wśród wiekowych lip. Po prostu dzień pełen atrakcji.
Katarzyna Czapla