Start

Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie „Zmień otoczenie na czyste i zielone”.

Klasa 8a zakasała rękawy i pod opieką p. Agnieszki Ręc – Abramik zagospodarowała pas zieleni koło parkingu na terenie naszej placówki. Powstało nowe miejsce na ognisko, domek dla jeży na zimę, mamy kompostowniki, łąkę kwietną z hotelem dla owadów , ścieżkę sensoryczną, ogródek ziołowy i kącik eksperymentalny. Powstał filmik dokumentujący zmiany na naszym pasie zieleni, który został wybrany spośród filmów nadesłanych z 45 miast, które wzięły udział w konkursie.

Zwycięska szkoła otrzyma wyposażenie ekologicznej sali edukacyjnej w wysokości 45 000 zł. Na zdobywców 2 i 3 miejsca oraz na laureata głosowania publiczności czekają monitory interaktywne Avtek, które zostaną przekazane do tych szkół, w celu wsparcia realizacji zadań edukacyjnych.

Dlatego prosimy Was Kochani, Przyjaciół naszej szkoły, o pomoc w postaci oddania głosu na nasz film.

Głosowanie nastąpi za pomocą wyboru filmu w aplikacji mobilnej „Czysta Polska” w dniach od 28 marca 2024 r. do 4 kwietnia 2024 r. do godz. 23:59.

Na wybraną Pracę Konkursową mogą głosować zarejestrowani w Aplikacji użytkownicy według zasad określonych w Regulaminie głosowania.

Regulamin na naszej stronie – TUTAJ

Informacja dotycząca aplikacji – TUTAJ

A 10 filmików wybranych ( w tym nasz!) można zobaczyć – TUTAJ – mamy duże szanse – głosujmy!

Liczymy na Wasze wsparcie!

Opiekun konkursu

Agnieszka Ręc - Abramik

27 marca w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs "Myślę Logicznie" dla klas I - III. Gościliśmy 19 uczestników z sześciu szkół z Kędzierzyna-Koźla.

Naszą szkołę reprezentowali przedstawiciele z każdej klasy: Zosia z Ia, Kajetan z IIa, Stefan z IIb i Kamil

z IIIa.

Uczestnicy rozwiązywali testy zawierające różnorodne zadania wymagające myślenia logicznego

i wykorzystania swojej wiedzy z zakresu matematyki, języka polskiego i przyrody.

Zosia i Stefan zdobyli tytuł MISTRZA LOGICZNEGO MYŚLENIA w swoich kategoriach, Kajtek został wicemistrzem na poziomie klas drugich, a Kamil wicemistrzem wśród trzecioklasistów.

Gratulujemy tak wysokich wyników!

Dziękujemy mamom Zosi, Kajtka, Stefana i Kamila za przygotowanie słodkiego poczęstunku

dla uczestników konkursu i ich opiekunów.

Organizatorzy konkursu: Anna Sudół i Bożena Stanek

Julia B. dobrymi występami na zawodach w Krakowie, Zakrzowie, Poznaniu i Warszawie zakwalifikowała się do Pucharu Polski.
Zawody odbędą się w połowie kwietnia w Lesznie.
Gratulujemy!

20 marca 2024r. Aleksander Potter i Kamil Nazar z klasy 3a reprezentowali naszą szkołę w miejskim etapie Olimpiady Języka Angielskiego dla klas 3 w PSP 9.

Alek i Kamil zmagali się z trudnymi zadaniami z zakresu słownictwa i gramatyki. Spośród 18 najlepszych uczniów oboje otrzymali wyróżnienie i wrócili z nagrodami.

Gratulujemy!

nauczyciel j. angielskiego

Hanna Pokorska

Nasza szkoła została uczestnikiem projektu OSEhero, który ma na celu rozpowszechnianie bezpiecznych sposobów poruszania się w cyfrowym świecie Internetu.

Dzięki projektowi OSEhero zwiększy się świadomość dotycząca cyberzagrożeń w szkole oraz umiejętność bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniowie będą wiedzieli, jak reagować na niebezpieczne sytuacje w sieci, jak im zapobiegać oraz gdzie szukać pomocy w przypadku zagrożenia.

Udział w projekcie całej społeczności szkolnej ma wspierać pozytywne zachowania online oraz rozwijać kompetencje cyfrowe w procesie nauczania, w tym umiejętność krytycznego myślenia i refleksyjnego wykorzystywania zasobów znajdujących się w internecie.

Najważniejsze działania projektowe realizowane będą podczas zajęć z edukacji informatycznej oraz lekcjach informatyki.

Naszym celem jest zdobycie certyfikatu i tytułu OSEhero jeszcze w tym roku szkolnym!

Remigiusz Wójcik

Okres przygotowań do ŚWIĄT WIELKANOCNYCH to szczególna okazja do poznania przez dzieci tradycji świątecznych.18 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty wielkanocne dla dzieci zorganizowane przez panią Izabelę Zajdowicz i Beatę Polak .

Prawdziwe cuda wyszły spod rąk uczestników zajęć.  Na stołach pojawiły się piękne świąteczne stroiki.  Patrząc na wykonane prace, można stwierdzić, że mamy wielu utalentowanych uczniów. Wspólna zabawa i praca pozwoliła nam poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań.

Nasza nauczycielka Agnieszka Ręc – Abramik uzyskała I miejsce w Plebiscycie Edukacyjnym

w kategorii klas IV-VIII w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!