Start

29 stycznia uczennica klasy Ib  Julia Nowakowska zajęła II miejsce stylem grzbietowym w  zawodach pływackich w Memoriale Zdzisława Lisieckiego.

Uczniowie klasy Ia zaprosili do szkoły swoje babcie i dziadków. Z okazji niedawno minionego Święta Babci i Święta Dziadka sprawili im niespodziankę w postaci jasełek,  słodkiego poczęstunku oraz mile spędzonego z wnukami czasu w murach naszej szkoły.

Zapraszamy do galerii

25 stycznia późnym popołudniem w klasie Ia odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego uczniowie zaprezentowali swoim rodzicom jasełka. Była to dla nich pierwsza w szkole okazja do zaprezentowania dziecięcych zdolności aktorskich, wokalnych oraz tanecznych.

Zapraszamy do galerii

23 stycznia 2023 roku odbył się karnawałowy bal przebierańców klas I-III. Na parkiecie nie zabrakło postaci z różnych przenikających się światów. Obok księżniczek i czarownic  tańczyli strażacy oraz policjanci. Profesjonalny wodzirej przez 2 godziny zabawiał uczestników  balu.

Zapraszamy do galerii

Podczas lekcji fizyki w klasie 7 uczniowie przeprowadzali doświadczenia z zakresu właściwości i budowy materii.

Dzięki takim zajęciom uczniowie mieli możliwość w sposób bardziej przystępny i zrozumiały poznać zjawiska zachodzące w otaczającym nas świecie.

Szczególnym zaangażowaniem wykazały się uczennice: Weronika Dąbrowska oraz Zuzanna Baran, które przygotowały wszystkie potrzebne materiały do doświadczeń.

R.Wójcik

Zaleca się, aby każdy z posiłków zawierał warzywa i owoce. Uczniowie kl.6 w ramach lekcji techniki przygotowali różnorodne, smaczne pełne witamin i minerałów koktajle.

Aktywnie uczestniczyli w zajęciach, najwięcej przyjemności sprawiła im degustacja podczas zajęć. Efektem pracy było wdrożenie ich do pracy zespołowej oraz wyrabianie szacunku dla drugiej osoby.

Zapraszamy do galerii

19 stycznia klasy Ia, Ib i IIIa wraz z wychowawczyniami p. Anną Sudół, p. Bożeną Stanek i p. Ewą Węgrzyn pojechały na wycieczkę do Teatru Nowego w Zabrzu tym razem na spektakl pt. "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek".

W piątek 13- tego stycznia odbył się drugi etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego na szczeblu miejsko- gminnym. Był to ważny dzień dla wielu uczniów z kędzierzyńsko- kozielskich szkół podstawowych, którzy mieli okazję sprawdzić swoja wiedzę językowa oraz kulturoznawczą krajów niemieckojęzycznych.

Poziom znajomości języka był jak zwykle bardzo wysoki. W tym roku naszą szkołę reprezentowała Klara Księżyk z klasy 6 a.

Wkrótce ogłoszenie wyników. Życzymy Klarze awansu do finału w Opolu. Bardzo dziękujemy

za udział w konkursie i zaangażowanie do nauki języków obcych.