Start

 

               Po raz kolejny włączamy się do ogólnopolskiej, w tym roku jubileuszowej, bo X Edycji Konkursu "Elektrośmieci oddajesz, nagrody dostajesz" firm Enviropol PL i Asekol PL pod nazwą "Love Recykling".

Za zebrane w minionym roku szkolnym elektrośmieci i baterie biblioteka szkolna otrzyma

karty podarunkowe Empik o wartości 500 zł!

Co zbieramy?

 Zużyte baterie i akumulatory

 Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

KONKURS SZKOLNY: najbardziej zaangażowana w zbiórkę klasa otrzyma super nagrodę - firmową piłkę nożną!

TERMIN ZBIÓRKI: 25-28 września (poniedziałek-czwartek). Duże gabaryty stawiamy obok blaszanej wiaty. Spis przedmiotów proszę przekazać pani E. Giżyńskiej.

Więcej informacji o konkursie ogólnopolskim: TUTAJ

 

 

Jak co roku, w piątek 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.

Uczniowie z klas 1-3 poznali historię dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki mądrej nauczycielce uwierzyła            w swoje możliwości. Zgodnie z tą ideą był to dzień kreatywności i zabawy: dzieci  przebrane w wesołe, „kropkowane” stroje  rozwijały swoją wyobraźnię uczestnicząc w różnorodnych zajęciach plastycznych. Na koniec były pamiątkowe zdjęcia.

EG i HJ

Świetlica także przyłączyła się do zabawy – nie zabrakło wesołych piosenek i prac plastycznych oraz słodkości.

A. Ręc – Abramik

Zapraszamy do galerii

17 września nasz uczeń Michał Baran zajął I miejsce w zawodach badmintona

- w Krajowym Turnieju Żaków i Żaków Młodszych w Baranowie.

GRATULUJEMY!

                                  

 

             Już niedługo jesień, nadszedł czas na porządki w zielonych zakątkach szkoły. Dziś klasa 8a uprzątnęła naszą łąkę kwietną, która za bardzo się „rozbujała”. Ósmoklasiści usunęli uschnięte rośliny, przygotowali podłoże pod wiosenny wysiew nowych, miododajnych roślin. Hotel dla owadów również wymaga renowacji – o to także zadbamy, wspólnie z zaangażowaną młodzieżą. Założona w ramach projektu, dwa lata temu, łąka kwietna wymaga pielęgnacji i uwagi, ósmoklasiści świetnie nadają się na strażników tego małego, zielonego skrawka. Większe byliny po wyschnięciu nadadzą się pewnie na rozpałkę przy rozpalaniu klasowych ognisk, zielone fragmenty trafiły do naszego, całkiem nowego kompostownika, który otrzymaliśmy  od „Czystego Regionu”. Ziemia w ten sposób utworzona, będzie bogatym podłożem dla obecnych nasadzeń, albo dla całkiem nowych, które z pewnością powstaną –        w ekologicznej „Piętnastce” wciąż pojawiają się nowe pomysły na zielone inicjatywy.

          „Czysty Region” wspiera nas w każdej ekologicznej akcji. Otrzymaliśmy również pojemniki do segregacji odpadów. Starannie wykonane i opisane kosze pomogą wyrobić dobre nawyki u najmłodszych uczniów. Dziękujemy!

A. Ręc - Abramik

Zapraszamy do galerii

            

                            Nie tylko na geografii i podczas wakacyjnych podróży nasi uczniowie poznają świat. W zeszłorocznym projekcie „Świetliczaki na tropie kolorów” uczestniczyli nasi młodzi, ciekawi świata uczniowie z klas 1 – 3.

Podczas zajęć świetlicowych dzieci poznawały różne kontynenty. Wśród krajów europejskich, wychowawcy świetlicy przedstawili Danię i Irlandię. Maluchy miały okazję nauczyć się podstawowych kroków irlandzkiego tańca i z pasją układały klocki LEGO, (wspaniałe klocki, które dostaliśmy dzięki projektowi „LABOLATORIA PRZYSZŁOŚCI”). Z DaniI pochodził  Hans Christian Andersen. Dzieci przypomniały sobie jego baśnie. Podróż odbywała się również na wschód – do dalekiej Azji, m. in. Japonii – kraju kwitnącej wiśni. To właśnie kwitnąca wiśnia była tematem pracy plastycznej na zakończenie omawiania tego pięknego, wyspiarskiego kraju.

                             

                         Ameryka również zagościła w świetlicy, a dokładnie Meksyk. Świetliczaki po zapoznaniu się z ciekawostkami dotyczącymi Meksyku, wykonały trójwymiarowe papierowe kaktusy. Podróż poprzez kontynenty zaczęła się w ubiegłym roku i będzie trwała w kolejnych latach – przecież świat jest taki wielki, nie sposób poznać wszystkie kraje w jeden rok. Wspaniałego odkrywania świata Świetliczaki!

E. Giżyńska

A. Ręc – Abramik

Zapraszamy do galerii

LINK DO STRONY

ZAPRASZAMY DO ZABAWY!

Na spotkania z nauczycielami

zapraszamy 13 września.

Klasy 1 - 3 o godzinie 16:30,

 pozostałe klasy o 17:00.

Spotkanie Dyrekcji szkoły z wybranymi przedstawicielami Szkolnej Rady Rodziców o 17:30.