Start

19 kwietnia 2024r. dwie uczennice z naszej szkoły wzięły udział międzyszkolnym, miejskim konkursie Piosenki Obcojęzycznej. Paulina H. z kl. 7a zaprezentowała się piosenką Ruth B. „Dandelions”, natomiast Oliwia L.: Mandy Moore „When will my life begin”.

Ponieważ do konkursu zgłosiło się bardzo wielu uczestników w różnym wieku, podzielono go na 2 kategorie (szkoły podstawowe i szkoły średnie). Obie dziewczyny pięknie zaprezentowały się, a Oliwia Lach dostała wyróżnienie.

Gratulujemy dziewczynom wybitnych umiejętności wokalnych!

Hanna Pokorska

Nauczyciel j. angielskiego

Wykonanie Pauliny – TUTAJ

Wykonanie Oliwii - TUTAJ

Gratulacje dla Mai P. i Antka W. za godne reprezentowanie naszej szkoły na wojewódzkich indywidualnych biegach przełajowych 19 kwietnia 2024 w Turawie.

E. Sotel i J. Kozołup

Gratulacje dla wszystkich uczestników, którzy 15 kwietnia 2024 brali udział w powiatowych indywidualnych i zespołowych biegach przełajowych w Kędzierzynie- Koźlu. Brawa dla Mai P. i Antka W., którzy do mety w swoich kategoriach wiekowych dobiegli jako pierwsi, uzyskując awans na wojewódzkie indywidualne biegi przełajowe w Turawie.

E. Sotel i K. Kozołup

Śpieszymy poinformować, że 19.04.2024r. odbył się V Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania w klasach 1-3 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 20. Nasi reprezentaci zmierzyli się

z fragmentami trzech lektur: "Detektyw Pozytywka", "Drzewo do samego nieba", "Afryka Kazika"

oraz zbiorem wierszy Danuty Wawiłow. Poziom konkursu był bardzo wyrównany, o zwycięstwach decydowały niuanse.

Zuzanna J. zajęła 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej, natomiast Antosia J. oraz Aleksander P. otrzymali dyplomy za udział. Wszyscy uczestnicy zdobyli nowe doświadczenie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  Jesteście najlepsi!

17.04 w środę odbędą się spotkania:
O godzinie 16:30 z rodzicami klas 1 - 3
O godzinie 17:00 z rodzicami pozostałych klas.
Spotkanie przedstawicieli Rady Rodziców z Dyrekcją odbędzie się o godzinie 17:30.
Zapraszamy

Przygoda ze sztuką w wieku dziecięcym wspaniale wpływa na dzieci nieśmiałe, które dzięki twórczości plastycznej zyskują pewność siebie.  Z kolei dzieci nadpobudliwe mają możliwość rozładowania swojego napięcia. Natomiast z pewnością u wszystkich dzieci zajęcia plastyczne rozwijają wyobraźnię, fantazję i uczą zachowań społecznych.

Beata Polak

10.04.2024 odbyły się eliminacje do V Międzyszkolnego konkursu pięknego czytania

organizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 20 w klasach 1-3.

Naszą szkołę będą reprezentować :

klasa 1 Antonina K., klasa 2 Zuzanna J., klasa 3 Aleksander P.

Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów.

Uczniowie naszej szkoły w składzie Matylda O., Maksym K., Jakub R. oraz Damian L. w dniu 09 kwietnia br. brali udział w Międzyszkolnym Turnieju Szachowym Szkół Podstawowych Powiatu Kędzierzyńsko- Kozielskiego organizowanym w Zespole Szkół nr 1 w Koźlu.

W turnieju obowiązywał system szwajcarski. Oznacza to, że uczniowie rozegrali 9 rund w tempie gry 15 minut dla zawodnika w klasyfikacji indywidualnej. Najlepszy, bardzo dobry wynik uzyskała nasza uczennica Matylda O. z klasy 6b zdobywając IX miejsce turniejowe! WIELKIE BRAWA!

Grupa szachowa z naszej szkoły ma duży potencjał rozwojowy więc mamy nadzieję na dalsze sukcesy w tej królewskiej grze.

Opiekun sekcji szachowej w PSP15

Remigiusz Wójcik