W tym roku szkolnym wiosenna pogoda była wyjątkowo kapryśna, dlatego obchody Dnia Ziemi

w naszej szkole odbyły się w piątek 26 kwietnia. Warunki pogodowe miały duże znaczenie, ponieważ po raz pierwszy zorganizowany został dla klas 4 – 8 Terenowy Quiz Ekologiczny. Wylosowani uczniowie reprezentujący daną klasę, kierując się wskazówkami odnajdywanymi na terenie szkoły, zdobywali kolejne stacje, w których czekały na nich pytania z zakresu ekologii. Testy sprawdzały wiedzę z zakresu segregacji odpadów, tworzenia kompostu, zapylaczy, dendrologii, fauny i flory, itp. Jednym słowem – sprawdzały wiedzę ekologiczną.

W tej międzyklasowej konkurencji liczył się czas i wiedza. Nowa odsłona rozgrywek przypadła młodzieży

do gustu. Poszukiwanie zadań i wskazówek podobało się tak bardzo, że dzieci chciałyby w przyszłości znacznie więcej ukrytych miejsc.

Na koniec reprezentanci klas w nagrodę za wysiłki otrzymali słodki upominek, natomiast zwycięska klasa, którą okazała się 7a, wybierze się z wychowawcą na lody!

Lody czekają również na uczniów klas nauczania wczesnoszkolnego. Ich zadaniem tego dnia było namalowanie kredą pięknego obrazu o tematyce ekologicznej na placu apelowym. Wszystkie dzieci w tej kategorii wiekowej zasłużyły na nagrody, o czym zadecydowała Pani Dyrektor Lidia Stanisławska.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom klas 4-8 wiedzy ekologicznej – poziom był bardzo wyrównany.

Organizatorki:

Klasy 4-8: Agnieszka Ręc – Abramik i Beata Polak