Osiedlowy Dom Kultury KOMES zaprasza na festyn z okazji Dnia Dziecka
29 maja o godz. 17.00 w amfiteatrze na os. Piastów
W programie występy dzieci, a między innymi klasa IIa z naszej szkoły.

W piątek, 26 kwietnia, gościliśmy w naszej szkole uczniów Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, którzy poprowadzili w 8 klasie lekcję języka angielskiego. Tematem lekcji było Express Yourself-wyraź siebie.

Nasi uczniowie chętnie podeszli do tematu, żywo rozmawiali o emocjach i z odwagą je wyrażali.

Nauczyciel j.angielskiego-Hanna Pokorska

Filmiki na naszym Facebooku

UWAGA, UWAGA! Ogłaszamy wiosenną edycję X Ogólnopolskiego Konkursu "Elektrośmieci oddajesz, nagrody dostajesz" firm Enviropol PL i Asekol PL pod nazwą "Love Recykling". Zachęcamy wszystkich

do przynoszenia sprzętu - jest to także szkolny konkurs, w którym na razie wygrywa klasa 6a!

Do wygrania 3 profesjonalne piłki nożne dla najlepszych klas! Elektrośmieci zbieramy do 9 maja i składamy obok wiaty (przy wjeździe na parking). Listę dostarczonego sprzętu należy przekazać pani Elżbiecie Giżyńskiej - ważne w rywalizacji klasowej, a do tego można otrzymać plusowe punkty z zachowania!

Koordynatorka

E. Giżyńska

Oprócz działań ogólnoszkolnych związanych z obchodami Dnia Ziemi, w naszej świetlicy nie zabrakło również zajęć związanych z tym świętem. Obowiązkowym punktem była praca plastyczna,

pt. „ Kochamy naszą Planetę”, ale także sprawdzenie wyników naszego eksperymentu ekologicznego, który rozpoczęliśmy rok temu z obecną klasą 2a.

21 kwietnia 2023 roku Świetliczaki zakopały na pasie zieleni odpady wykonane z różnych materiałów, dziś sprawdziliśmy co się z nimi stało. Okazało się, że papier i odpady organiczne się rozłożyły

a plastikową butelkę, folię aluminiową, puszkę i szklaną butelkę dzieci wykopały w nienaruszonym stanie. Na buziach dzieci malowało się zdziwienie, że śmieci wyglądają tak, jakbyśmy je zakopali wczoraj.

Dzieci wyciągnęły wnioski i jedno przez drugie wysuwały propozycje rozwiązania tego problemu. Podczas rozmowy przy naszych kolorowych koszach, wykazały się wiedzą na temat segregacji śmieci, padły nawet trudne słowa, takie jak – recycling. Brawo!

Prosty eksperyment utrwalił dobre nawyki i pozwolił zrozumieć sens segregacji odpadów.

To jeszcze nie koniec eksperymentu, te same odpady zakopaliśmy ponownie, sprawdzimy co się z nimi stanie za kilka lat.

Agnieszka Ręc - Abramik

Beata Polak

Zachęcamy naszych uczniów do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Programistycznym organizowanym przez Gigantów Programowania.

W tej edycji turnieju nagrodami są konsole Xbox series X, smartfony, tablety, roczne kursy programistyczne oraz wyjazdy na obozy informatyczne.

Wystarczy podać kategorię wiekową ucznia, typ konkursu oraz dane kontaktowe opiekuna i rozpocząć rozwiązywanie testów.

Wśród zadań znalazły się pytania dotyczące Minecrafta, Scratcha oraz Pythona.

Link do zapisów: TUTAJ

Remigiusz Wójcik

nauczyciel informatyki

Emocje nieco już opadły, więc możemy się podzielić z Wami wrażeniami z kolejnej edycji konkursu „Kłodnickie Mikrofony”, który odbył się wczoraj (tj. 25.04.2024) w naszej szkole.

Swoje nie tylko wokalne, ale też aktorskie uzdolnienia zaprezentowały zespoły oraz solistki z pięciu szkół podstawowych naszego miasta (PSP5, PSP9, PSP11, PSP12 i PSP15).

Ponieważ w kategorii SOLISTA konkurencja była duża, niezależne jury miało problem z wyłonieniem tych najlepszych… Miło nam donieść, że w grupie laureatów znalazły się uczennice z naszej szkoły: Zuzanna J. (kl. 2b), Zuzanna L. (kl. 5b) i Paulina H. (kl. 7). Gratulacje!

W drugiej kategorii wygrał zespół Teatr Za Kurtyną (kl.3) w składzie: Zuzanna U., Liliana N., Antonina S., Zlata K., Alicja J. , Kamil N., Kacper Cz., Aleksander P., Filip S. oraz Franciszek Z.  W gronie laureatów znalazły się również: zespół wokalny z klasy 7 w składzie: Katia A., Paulina H., Iga J., Agata, K., Klara K., Emilia S., Sara M., Olga R. oraz Maksym K., duet Kaja N.

i Julia P. (kl.6b), duet Nikola K. i Wiktoria G. (kl.6ab), a także najmłodsi uczniowie – zespół z klasy 1 w składzie: Zuzia M., Antosia K. oraz gitarzysta – Stefan O. Brawa dla Was, a także dla tych, którzy „otarli się” o nagrodę oraz których trochę „zjadła” trema… Jeszcze WSZYSTKO przed Wami!

Podziękowania dla WSZYSTKICH, którzy pomogli zorganizować to przedsięwzięcie!

Organizatorki:

Hanna Jagielska i Elżbieta Giżyńska

Szczegółowa lista nagród znajduje się w PROTOKOLE POKONKURSOWYM  - TUTAJ

W tym roku szkolnym wiosenna pogoda była wyjątkowo kapryśna, dlatego obchody Dnia Ziemi

w naszej szkole odbyły się w piątek 26 kwietnia. Warunki pogodowe miały duże znaczenie, ponieważ po raz pierwszy zorganizowany został dla klas 4 – 8 Terenowy Quiz Ekologiczny. Wylosowani uczniowie reprezentujący daną klasę, kierując się wskazówkami odnajdywanymi na terenie szkoły, zdobywali kolejne stacje, w których czekały na nich pytania z zakresu ekologii. Testy sprawdzały wiedzę z zakresu segregacji odpadów, tworzenia kompostu, zapylaczy, dendrologii, fauny i flory, itp. Jednym słowem – sprawdzały wiedzę ekologiczną.

W tej międzyklasowej konkurencji liczył się czas i wiedza. Nowa odsłona rozgrywek przypadła młodzieży

do gustu. Poszukiwanie zadań i wskazówek podobało się tak bardzo, że dzieci chciałyby w przyszłości znacznie więcej ukrytych miejsc.

Na koniec reprezentanci klas w nagrodę za wysiłki otrzymali słodki upominek, natomiast zwycięska klasa, którą okazała się 7a, wybierze się z wychowawcą na lody!

Lody czekają również na uczniów klas nauczania wczesnoszkolnego. Ich zadaniem tego dnia było namalowanie kredą pięknego obrazu o tematyce ekologicznej na placu apelowym. Wszystkie dzieci w tej kategorii wiekowej zasłużyły na nagrody, o czym zadecydowała Pani Dyrektor Lidia Stanisławska.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom klas 4-8 wiedzy ekologicznej – poziom był bardzo wyrównany.

Organizatorki:

Klasy 4-8: Agnieszka Ręc – Abramik i Beata Polak